28. 6. 2017

Trenérská UEFA Profi licence: Diplom má 22 studentů

Dalších 22 českých trenérů se může od úterý pyšnit získáním nejvyššího možného vzdělání v rámci UEFA PRO Licence. Dvouleté studium úspěšně zakončili složením závěrečných zkoušek  a zároveň obhajobou svých odborných prací v sídle Fotbalové asociace České republiky.

"Závěrečné zkoušky proběhly ve třech fázích. Jedna spočívala ve vysvětlení všech aspektů plánování tréninku. Od organizace, přes kondiční parametry až po detaily a jejich koučování.

Druhá část spočívala v obhajobě  vlastního natočeného tréninku, kde se vlastně řešilo totéž. Práce s videem a rozborem či sebehodnocením tréninků se objevila v kurzu opakovaně a práce ve vlastním domácím prostředí trenéra byla podpořena třeba i tím, že každý student má svého mentora, který jde do klubu a rozebere tréninky a zápasy se studujícím jednotlivě.

Třetí částí zkoušek je obhajoba dlouhodobé práce, kterou student během kurzu dělá. Důraz je přitom kladen na to, zda je to přínosné praxi trenéra – buď v psané formě, nebo formou videa. Některá jsou tak dobrá, že je lze dále využít jako metodické podklady pro veřejnost, která zveřejníme na webu www.fotbal.cz.

Mimo dalších poznatků a inspirace se v kurzu určitě objevil i sociální prvek ve smyslu, že trenéři mají dlouhodobě nastaveny dobré vztahy i s dalšími trenéry napříč republikou. Spolupráce těchto lidí je pro nás hrozně důležitá,“ uvedl Antonín Plachý, vedoucí Trenérsko-metodického úseku FAČR.

Absolventi kurzu UEFA PRO LICENCE 2015 – 2017

Holoubek David
Machač Jaroslav
Majer Aleš
 
Papoušek Petr
Holeňák Miroslav
Vozábal Martin
Kordula Michal
Gregovský Ivo
Prášil Ondřej
Tchuř Daniel
Zbončák Martin
 
Tichai Jindřich
 
Hyský Martin
 
Drsek Pavel
 
Kohout Jiří
 
 
Žilák Jiří
 
Kučera Roman
 
Horejš David
 
Vlachovský Petr
 
Pilný Bohuslav
 
Červenka Bronislav
 
Ondra Jaroslav