7. 4. 2019

První číslo časopisu Fotbal a trénink v roce 2019

Časopis Fotbal a trénink vstoupil do svého 25. ročníku. První číslo roku 2019 je již k dispozici a najdete v něm kromě úvodníku Vernera Ličky například rozhovor s trenérem reprezentace do 21 let Karlem Krejčím a nosným tématem tohoto čísla je driblink. Co dalšího v časopise najdete? 

Prezident UČFT Verner Lička označil časopis za vlajkovou loď UNIE a přislíbil, že rozvíjení jeho úrovně bude i nadále jeho prioritou. Za klíčové považuje mimo jiné i hloubkové rozbory například MS a ME ve fotbale. Pro letošní FaT SPECIÁL proto vytvoříme také premiérově analýzu závěrečných utkání Ligy Mistrů 2019.

Verner Lička se také zmiňuje o aktuální konfrontaci repre mužstva A s top týmy v utkáních s Anglií a Brazílií. Například proti Anglii mužstvo nedokázalo v utkání, ve kterém je naprosto nutné, hrát na maximální intenzitu, využít svůj komplexní potenciál. Naopak podstatně lepší výkon prokázal tým v prvním poločase s Brazílii.

Úkolem číslo jedna je přesvědčit – vzdělávat trenéry, že i naši hráči mají potenciál uspět v konfrontaci s evropskou elitní úrovní a na tom také pracujeme... Proto nás potěšil postup ČR-U17 i ČR-U19 na Mistrovství Evropy.

„Fakt není jednoduché do finálových turnajů postoupit. Věřím, že to nebudou jenom první vlaštovky, jsem přesvědčen, že jsme na dobré cestě“ dodává optimisticky Verner Lička.

V novém vydání najdete také rozhovor s trenérskou osobností, tentokrát s Karlem Krejčím, trenérem reprezentace ČR do 21 let.

Nosným tématem čísla 1/2019 je DRIBLINK, jak jej definoval ve svém článku Pavel Frýbort jde o fotbalovou dovednost sloužící k přečíslení soupeře ....

Tomuto tématu se dále věnují:

  • Především Zdeněk Sivek ve zkušenostech z tréninku driblinku v juniorském týmu VALENCIE CF.

A dále potom v tréninku driblinku v jednotlivých věkových kategoriích:

  • do 16 let, Václav Mrázek – FAČR,
  • 14-15 let, Daniel Franc - RFA Pardubice,
  • 10-12 let, Otmar Litera - FC Háje,
  • v přípravkách Milan Šimoníček - FAČR.
  • Navazující velmi zajímavý článek “ Malé formy utkání v dětském fotbalu” připravil pro FaT Luděk Procházka (strana 26- 30).

V DALŠÍM BLOKU najdete 2 články o zkušenostech ze zahraničí a to od slovenských autorů: J. Šimonka a P. Horičky o Rozvoji reakční agility ve fotbale a o dalších poznatcích z Leaders S. P. Summitů tentokrát z Londýna (11/2018) - informuje Michal Ježdík.

Kateřina Honová RFA Jihomoravského kraje, nás seznamuje s konceptem PHYSIOBOOK, který se zaměřuje na prevenci vzniku zranění, na str. 31- 33. V závěru časopisu tradičně přinášíme AKTUÁLNÍ info z AEFCA a nabídku odborného materiálu od Z. Sivka.

Info z UČFT věnujeme VÝZNAMNÉMU JUBILEU 75 LET dlouholetého šéfa redakční rady časopisu (do roku 2013) a špičkového fotbalového pedagoga PHDr. Mario Buzka Csc.