29. 5. 2020

Přijímací zkoušky UEFA A – podzim 2020

TMÚ FAČR vypisuje v úterý 19. 11. v Olomouci a v Praze přijímací zkoušky ke studiu kurzu UEFA A licence. První výukový blok proběhne na podzim 2020.

K přijímacím zkouškám se mohou hlásit pouze trenéři, kteří mají platnou UEFA B licenci a splňují podmínku roční trenérské praxe ve velkém (jedenáctkovém)  fotbale s UEFA B licencí. Upřednostňováni budou uchazeči působící ve velkém (jedenáctkovém) fotbale po dobu kurzu.

Zkouška se uskuteční formou písemného testu č. 1 a č. 2 a následného ústního pohovoru. Témata jsou v rozsahu učiva FAČR C licence, UEFA B licence a v těchto kurzech využívané literatury, online kurzu Leader certifikát a metodických videí FAČR (https://tv.fotbal.cz/metodicka-videa).

Přijímací zkouška nebude obsahovat praktickou část, proto nepotřebujete sportovní oblečení. Výsledky přijímacího řízení budou oznámeny na webových stránkách FAČR a přijatým uchazečům uvedeným e-mailem. Psací potřeby si přineste s sebou. Občerstvení zajištěno nebude.

Přihlášku k přijímacím zkouškám a případnému studiu kurzu na Moravě vyplňte zde.

Přihlášku k přijímacím zkouškám a případnému studiu kurzu v Praze vyplňte zde.

Po přihlášení vám bude vygenerována faktura k úhradě poplatku 1000,-Kč za přijímací zkoušky, prosíme o dodržení splatnosti. Není možné platit hotově na místě.

Dále pošlete na akce@fotbal.cz vámi získaný Leader certifikát (získejte zde).

Uzávěrka přihlášek pro oba kurzy je 30. 9. 2020. Poté Vám budou zaslány bližší informace k přijímacím zkouškám.

Cena kurzu bude 23.000,- Kč. Kurz bude zahájen na podzim 2020 dle termínové listiny zde

Změna ve vzdělávacích kurzech – nová licence TRENÉR MLÁDEŽE UEFA B

V roce 2021 plánujeme vypsat příjímací řízení do nového kurzu TRENÉR MLÁDEŽE UEFA B.

Využití této licence bude na úrovni UEFA A licence a to pro kategorie do U13 včetně. Struktura kurzu vychází z nového rozdělení zaměření licencí na mládežnický a dospělý fotbal.

Kurz se zaměřuje na mladší, starší přípravky, mladší žáky a přechod hráčů na velké formy hry. Po absolvování kurzu Trenér mládeže UEFA B lze pokračovat na kurz Trenér mládeže UEFA A (fotbal malých i velkých forem mládeže po U19) či na kurz UEFA A.

Pro zájemce, kteří se chtějí profilovat do velkého (jedenáctkového) fotbalu a trenéry dospělých je kurz UEFA A, jehož absolvování je podmínkou pro pokračování na kurz UEFA Pro licence.