21. 10. 2019

Pokračují 2. krajské Grassroots konference a kurzy Coerver Coaching

Fotbalová asociace České republiky zajíždí v období od září do listopadu do všech krajů země, kde se konají 2. krajské Grassroots konference zaměřené na rozvoj neprofesionálního fotbalu a informace o fotbalových novinkách a aktivitách v rámci jednotlivých krajů a okresů. V listopadu zároveň budou pokračovat kurzy v rámci Coerver Coaching.

Od září do listopadu se koná celkem čtrnáct 2. krajských Grassroots konferencí. Série začala 23. září v Jihočeském kraji a v kraji Vysočina a zakončí ji seminář v Královéhradeckém kraji 18. listopadu.

„Tyto konference organizujeme především proto, abychom si vyměňovali myšlenky, inspirovali se různými nápady a projekty a své poznatky přenášeli do regionů, okresů a především přímo do klubů. Věříme, že tyto konference vedou k rozvoji fotbalu na krajských a okresních úrovních, což je základ celého našeho fotbalu,“ říká k probíhajícím přednáškám vedoucí Grassroots úseku FAČR Otakar Mestek.

„Každá konference má úvodní společnou část, během níž zazní informace o strategickém plánu Grassroots úseku a projektech a aktivitách, které by mohly klubům pomoci v jejich rozvoji a činnosti včetně části věnující se aktuální trenérské metodice. Druhá část je pak v režii zástupců samotných krajů a okresů, především našich Grassroots trenérů mládeže, kteří přítomným představí a nabídnou možnosti další spolupráce,“ přibližuje program konferencí Grassroots manažer FAČR Michal Blažej.

Pokračuje i Coerver

Zkraje listopadu budou v Praze a v Olomouci pokračovat kurzech interního vzdělávání v rámci metody Coerver Coaching pro krajské a okresní Grassroots trenéry mládeže. Ti se kurzů zúčastnili už v září a v říjnu.

Coerver Coaching je metoda učení fotbalových dovedností vhodná pro všechny hráče, ale hlavně uzpůsobená pro děti mezi 5. až 16. rokem života bez rozdílu v jejich schopnostech.

Je inspirována filozofií bývalého nizozemského trenéra a vítěze Poháru UEFA Wiela Coervera, který byl na úrovni profesionálního fotbalu nespokojen s nedostatky v individuálních dovednostech hráčů a s přílišným důrazem na defenzivní hru.

Tato metoda se soustředí na vývoj individuálních schopností a hry v malém počtu hráčů. Od roku 2013 se etablovala i v České republice, kde ji v rámci interního vzdělávaní využívá Fotbalová asociace České republiky.

Nadcházející 2. krajské Grassroots konference: (kliknutím na kraj zobrazíte přihlášku)

  • 21. října 2019: Jihomoravský kraj – Brno, Středočeský kraj – Praha
  • 24. října 2019: Moravskoslezský kraj – Ostrava
  • 29. října 2019: Liberecký kraj – Liberec
  • 11. listopadu 2019: Zlínský kraj – Otrokovice
  • 13. listopadu 2019: Praha
  • 18. listopadu 2019: Královéhradecký kraj – Hradec Králové

Nadcházející kurzy Coerver Coaching:

  • 4. listopadu 2019: Praha
  • 9. listopadu 2019: Olomouc