25. 9. 2019

Grassroots trenéři mládeže se vzdělávají v rámci Coerver Coaching

Krajští a okresní Grassroots trenéři mládeže (GTM KFS a GTM OFS) pokračují v kurzech interního vzdělávání v rámci metody Coerver Coaching. V minulém týdnu se kurzů zúčastnilo na osm desítek koučů v Praze a v Olomouci.

V druhé polovině září se teoretických přednášek a praktických ukázek v rámci metody Coerver Coaching zúčastnili Grassroots trenéři mládeže Krajských a Okresních fotbalových svazů.

V Praze se vzdělávali v sídle Fotbalové asociace České republiky na Strahově a na Stadionu Přátelství, v Olomouci využili zázemí 1. HFK Olomouc. Další kurzy jsou na programu na počátku října a zkraje listopadu.

Coerver Coaching je metoda učení fotbalových dovedností vhodná pro všechny hráče, ale hlavně uzpůsobená pro děti mezi 5. až 16. rokem života bez rozdílu v jejich schopnostech.

Je inspirována filozofií bývalého nizozemského trenéra a vítěze Poháru UEFA Wiela Coervera, který byl na úrovni profesionálního fotbalu nespokojen s nedostatky v individuálních dovednostech hráčů a s přílišným důrazem na defenzivní hru.

Tato metoda se soustředí na vývoj individuálních schopností a hry v malém počtu hráčů. Od roku 2013 se etablovala i v České republice, kde ji v rámci interního vzdělávaní využívá Fotbalová asociace České republiky.